© 2016 İTÜNOVA TTO

İTÜ ARI Teknokent tarafından yürütülen İTÜ GATE Programı, teknoloji tabanlı ulusal girişim firmalarını uluslararası ağlara taşımayı hedefleyen bir uluslararası hızlandırma programıdır. 3 ay Türkiye’de, 1 ay Amerika’da gerçekleşen program boyunca katılımcı firmalar ürünlerini uluslararası firmalar tanıştıracak eğitim, mentorluk ve danışmanlık ve uluslararası ağlarda network imkânına sahip olmaktadır.

İTÜ GATE Programı kapsamında seçilen 20 firma, iş modeli geliştirme ve değerlendirme, pazar araştırması ve analizi, strateji ve rekabet analizi, temel finansal muhasebe ve finansal modelleme, yalın girişimcilik, mikroekonomi ve fiyatlandırma konularında eğitim ve danışmanlık hizmeti almaktadır. İTÜ GATE İstanbul Demo Day ile seçilen 8 firma ise bu çalışmalarını bizzat Amerika’da gerçekleştirme imkânına sahip olmaktadır.

İTÜ GATE Programı kapsamında sektör farkı olmaksızın seçilen firmalar, İTÜ ARI Teknokent’in ABD ofislerinin yer aldığı iki şehir, Chicago ve San Francisco’da iş geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Programın Chicago bölümü, UBI Global değerlendirmesinde dünyanın 1 numaralı girişimcilik merkezi olarak seçilen Chicago 1871 Girişimcilik Merkezinde gerçekleşmektedir. Programın San Francisco bölümünde ise İTÜ GATE firmaları, Amerika’nın girişimcilik ve teknoloji tarihinin en önemli bölgelerinden kabul edilen Körfez Bölgesi’nde yer alan Galvanize SOMA merkezinde faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

 

Rakamlarla İTÜ GATE

2014 yılından bu yana sürdürülen ve 3. defa düzenlenen program ile toplamda 26 teknoloji tabanlı firma uluslararası ağlarla tanışma fırsatı yakalamıştır. İTÜ GATE ile programın 3 dönemdir Türkiye ayağına seçilen firmalar toplamda;

  • 315 saat danışmanlık,
  • 165 saat mentorluk,
  • 180 saat eğitim.

İTÜ GATE ile 3 dönemdir programın ABD ayağına seçilen firmalar toplamda; 

  • 225 saat (1’e 1 mentorluk)
  • 105 saat eğitim

 

Müşteri

Yatırımcı

1. Dönem İTÜ GATE Firmaları 

123

27

2. Dönem İTÜ GATE Firmaları

184

18

3. Dönem İTÜ GATE Firmaları

320

19

Programa katılan firmalar eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra hem Amerika hem de Türkiye’de basınında ve sosyal medya mecralarında tanıtılmaktadır. Amerika’da NBC, Reuters ve BlueSky gibi yayın organlarında tanıtılan firmalar yeni müşterilere erişebilme açısından, İTÜ GATE tarafından yürütülen bu tanıtım faaliyetlerinden yararlanmaktadırlar.

İTÜ GATE Programı ile Amerika pazarına açılan firmalar, AVCR, Alotech, Bilgera, Teamgram, Boni, Borda, Evam, Fidelo Card, İngenious, İnvent, İ2İ Systems, LA Yazılım, Mekânsal İşler, Monument, Nanokomp, Obase, ODC, Rasyonet, SBS, Segmentify, Sentromer, SESTEK, SFS A.Ş, Softtech, Wordego’dur.

İletişim için:

Selma Bahçıvanoğlu

Müdür, Kuluçka ve Hızlandırma Programları

T: +90 (212) 285 03 13
685 bilim insanı,
966 sanayi işbirliği ve
307 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.