© 2016 İTÜNOVA TTO

Ulusal kalkınma amacıyla faaliyetlerini güç birliği yürüten İTÜNOVA TTO ve İTÜ ARI Teknokent, BİGG İTÜ Çekirdek programı kapsamında da girişimciler için güçlerini birleştirdiler. Dolayısıyla İTÜ Çekirdek ile BİGG’e başvuran girişimciler kazançlı çıkıyor; kendilerine sunulan pek çok fırsattan faydalanma hakkı kazanıyor.

 

BİGG'e Giden Yol İTÜ Çekirdek'ten Geçer

BİGG İTÜ Çekirdek’e başvuran girişimciler, kabul edikleri andan itibaren İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen tüm girişimcilik seminerlerine katılma hakkı kazanırlar. BİGG programı boyunca İTÜ Çekirdek mentorları ile buluşarak projelerini uzman desteği ile geliştirirler.

TÜBİTAK BİGG 2. Aşamaya kabul edilmek için tamamlanması gereken başvuru formunu hazırlamak amacıyla İş Planı Hazırlama Eğitimi alırlar. Eğitimin ardından tamamlayıcı nitelikte mentorluklar düzenli ofis saatleri kapsamında İTÜ Çekirdek’te sunulur.

 

Başvuru Süreci

1 Ocak 2016’dan itibaren “BİGG Başvuru Formunu” dolduran girişimciler BİGG|İTÜ Çekirdek Programının 2016 yılı için 4 farklı dönemde açılması planlanan çağrıları kapsamında başvuru tarihlerine göre değerlendirilirler.

Proje başvuruları, öncelikle online olarak değerlendirilir ve TÜBİTAK tarafından belirtilen başvuru şartlarını sağlayan girişimciler jüriye yüz yüze sunum yapmak üzere davet edilir.

Jüri Sunum Günü ardından BİGG- İTÜ Çekirdek’e başvurusu kabul edilen girişimciler, İTÜ Çekirdek Ön-Kuluçka Merkezi imkânlarından yararlanmaya başlarlar.


BİGG İTÜ Çekirdek Hızlandırma Programı

BİGG | İTÜ Çekirdek’e başvuran girişimciler, 1. Aşamaya kabul edildikleri andan itibaren İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen tüm girişimcilik seminerlerine katılma hakkı kazanırlar.

BİGG programı boyunca İTÜ Çekirdek mentorları ile buluşarak projelerini uzman desteği ile geliştirirler.

TÜBİTAK BİGG Programı 2. Aşama değerlendirmelerinde başarılı olabilmek için tamamlanması gereken başvuru formunu hazırlamak ve etkili bir sunum gerçekleştirmek ve amacıyla çok yönlü bir eğitim ve destek programına dahil olurlar.

Başvuru formu hazırlama, iş modeli, iş planı, gelir modeli gibi pek çok alanda eğitim imkanından faydalanabilen girişimciler aynı zamanda;

  • İTÜ Çekirdek mentorlarıyla projelerinin ticarileşmesi yolunda beraber çalışabilir,
  • İTÜ’nün, İTÜ ARI Teknokent’in ve İTÜNOVA TTO’nun network’ünden yararlanabilir,
  • İTÜ Çekirdek girişimcilik eğitimi ve sonrasındaki 1.000.000 TL ödüllü Big Bang yarışması sürecine dahil olabilir,
  • TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanması durumunda İTÜ ARI Teknokent kuluçka merkezlerinde ofis imkanı kazanabilir.

İletişim için:

Büşra Öztürk

Uzman, Ulusal ve Uluslararası Fonlar

T: +90 (212) 285 03 20-21

Yunis İsmayil

Uzman, Girişimcilik ve Şirketleşme

T: +90 (212) 285 03 20-21
685 bilim insanı,
966 sanayi işbirliği ve
307 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.