© 2016 İTÜNOVA TTO

Hidrojen ve Oksijen atomlarının kusursuz birlikteliğinden ilham aldık Üniversite ve sanayinin haber kaynağı H2O'yu yarattık.

Türkiye Teknoloji Pazarında Ticari Fırsatlar İTÜNOVA TTO'da Konuşuldu

Türkiye’nin teknoloji transferine öncülük eden 11 üniversitesi tarafından süreci devam ettirilen ÜSİMP Patent Fuarı’nın bu yılki ayağı 8-9 Kasım 2016 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Patent fuarına sayılı günler kala geçtiğimiz günlerde düzenlenen "Türkiye Teknoloji Pazarında Ticari Fırsatlar" konulu toplantı, Üniversite-Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP), TOBB İstanbul Sanayi Odası, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği, Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası, Amerikan-Türk İş Geliştirme Konseyi Derneği, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Derneği, Türk-Fransız Ticaret ve Japon Dış Ticaret Teşkilatı Derneği tarafından İTÜNOVA TTO'nun ev sahipliğinde düzenlendi.

Toplantıda ülkemizde geliştirilen teknolojilerin ticarileşmesi amacıyla verilen Ar-Ge hibe destekleri, teşvikler ve yatırım olanakları tanıtıldı.

“Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon Konusunda Fon Cenneti”

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca’nın açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte İTÜNOVA TTO Genel Müdürü Dr. Ercan Çitil patent ve lisanslama konularında izleyicilere bilgi aktarırken, Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Genel Sekreteri Doğan Taşkent dünyanın dört bir yanından gelen ticaret örgütlerine ülkemizde değerlendirilebilecek ticaret fırsatlarını anlattı. ÜSİMP Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamit Serbest ise konuşmasında Türkiye’de verilen destekler hakkında bilgi verirken “Türkiye Ar-Ge ve inovasyon konusunda fon cenneti” dedi. ÜSİMP Patent Fuarı ile "domates" satar gibi patent satmayı değil, stratejik işbirlikleri oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

8-9 Kasım tarihleri arasında yerli sanayicilerin yanı sıra, yabancı sanayici ve ticaret örgütleri de Harbiye’de olacak ve yerli akademisyenlerin buluşlarını yakından inceleyecek.
Teknoloji Transfer Ofisleri’nin (TTO) teknoloji portföylerini, sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtım süreçlerinde destek olmak, sinerji ortamı yaratmak ve üniversite ile yatırımcıların tek bir noktada buluşmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek olan patent fuarı, 10 farklı kategoriden 100 başvurusu tamamlanmış, 45 tescillenmiş buluşu sanayiye sergileyecek.

Fuarda sergilenecek tüm buluşlara buradan göz atabilir, etkinliğe kaydınızı ise buradan yaptırabilirsiniz.

400 bilim insanı,
310 sanayi işbirliği ve
116 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.