© 2016 İTÜNOVA TTO

Hidrojen ve Oksijen atomlarının kusursuz birlikteliğinden ilham aldık Üniversite ve sanayinin haber kaynağı H2O'yu yarattık.

Cem Boyner: "Slikon Vadisi'nde Aradık İTÜ Çekirdek'te Bulduk"

Cem Boyner’in Smartcon 2016 Zirvesi’nde söylediği Silikon Vadisi’nde aradık, Maslak İTÜ’de bulduk cümlesi gündeme damga vurdu. “Yeni İnovasyon Ekonomisinde Başarı” başlıklı bir konuşma yapan, Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, Eylül ayında kullanıma sokacakları uygulamayı anlattı. Cem Boyner: “Dedik ki müşterilerimize yeni bir hizmet sunalım. Ürünün fotoğrafıyla tarama yapsın, arasın. Bu fikir bizim aklımıza Türkiye’de geldiyse, Hindistan’da, Silikon Vadisi’nde birilerinin aklına çoktan gelmiştir. Bir süre sonra aynı işi yapan 3 genç Türk teknolojiciden teklif geldi bize. İTÜ Maslak’tan İTÜ ARI Teknokent’ten. Pırıl pırıl 3 gencin kurduğu start up’ta bulduk aradığımızı. Biz Silikon Vadisi’nde aradığımız o işi burnumuzun dibinde İTÜ Çekirdek’te bulduk.”

'PIRIL PIRIL 3 GENÇ ARADIĞIMIZ HER ŞEYİ YAPMIŞ'

Boyner, Türkiye’de inovasyonun sıçrayarak gelişmesi gerektiğinin altını çizerek, şunları söyledi: “Biz de Hopi ile Türkiye’nin bu alanda fark yaratmasını sağlamayı hedefliyoruz. Hopi’ye yeni uygulamalar eklerken ve geliştirmeler yaparken pek çok teknolojiyi nereden alırız diye dünyaca ünlü şirketlerle görüştük. Silikon Vadisi’nde aradığımızı en yakınımızda bulduk: Maslak’ta İTÜ’de pırıl pırıl 3 genç aslında aradığımız her şeyi yapmış. Hem de daha iyisini yapmış. Tüm şirketlerin sırtını bilgi ve inovasyona yaslaması, bilgiye yatırım gerekiyor. Başka şansımız yok.”

400 bilim insanı,
310 sanayi işbirliği ve
116 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.