© 2016 İTÜNOVA TTO

TOSB İnovasyon Merkezi ve İTÜNOVA TTO işbirliğiyle Teknoloji Transferi Online Seminerleri- PİTSTOP Programı Devam Ediyor!


İTÜ Yapay Zekâ ve Veri Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Ar-Ge’den Sorumlu Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Berk Canberk’in konuşmacı olarak katılacağı webinara davetlisiniz.


Yeni nesil kablosuz ağların hayatımıza girmesiyle eğitimden sağlığa, ulaşımdan eğlenceye birçok alanda çok önemli yenilikler yaşanıyor. Otonom araçlar, uzaktan sağlık kontrolü, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve yapay zeka uygulamaları 5G ve ötesi ile adeta yeniden şekilleniyor.


Bu yeni teknoloji ile veri aktarımında hızın artmasına ek olarak yüksek kapasiteli, gecikme süresi kısa hatta sıfıra yakın, düşük maliyetli bir iletişim altyapısı da oluşması öngörülüyor. 
Bu altyapı üzerinde hayat bulacak yapay zeka ile sürücüsüz arabalar, akıllı şehirler, uzaktan yapılan ameliyatlar, robotların çalıştığı tam anlamıyla otomasyona geçmiş fabrikalar yeni nesil kablosuz ağ yönetimi ile mümkün olacak.


İTÜ Yapay Zekâ ve Veri Bilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü, Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Ar-Ge’den Sorumlu Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Berk Canberk’in yapay zeka ve yeni nesil kablosuz ağ yönetiminin temellerine değineceği 5 Haziran 2020 tarihli herkese açık ve ücretsiz olan 40 dakikalık bu semineri kaçırmayın!

Etkinliğe Kayıt Ol

Semineri izlemek için TIKLAYINIZ...

 

Etkinliğimizi YouTube kanalımızdan da takip etmek için TIKLAYINIZ...

572 bilim insanı,
720 sanayi işbirliği ve
245 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.