© 2016 İTÜNOVA TTO

1505 - Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı Bilgilendirme Etkinliği

TÜBİTAK ve TÜBİTAK TEYDEB ’in katkıları ile İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek TÜBİTAK TEYDEB "1505 - Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı" Online Bilgilendirme Etkinliğine Davetlisiniz!


1505 – Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı Amacı:

Bu programla, üniversite/kamu araştırma merkez ve enstitülerindeki bilgi birikimi ve teknolojinin, Türkiye’de yerleşik ve proje sonuçlarını Türkiye’de uygulamayı taahhüt eden kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda, ürüne  ya da sürece dönüştürülerek sanayiye aktarılması yoluyla ticarileştirilmesine katkı sağlamak amaçlanmıştır. Programın uygulama esaslarında; Müşteri Kuruluş olarak anılan özel sektör kuruluşu ve Yürütücü Kuruluş olarak anılan üniversite ya da kamu araştırma merkez ve enstitüsü bir İşbirliği Sözleşmesi imzalayacaktır. Bu sözleşme çerçevesinde Yürütücü Kuruluş tarafından yapılacak; yeni bir ürün üretilmesi, mevcut bir ürünün geliştirilmesi, iyileştirilmesi, ürün kalitesi veya standardının yükseltilmesi veya maliyet düşürücü nitelikte yeni tekniklerin, yeni üretim teknolojilerinin geliştirilmesi projesi TÜBİTAK ve Müşteri Kuruluş tarafından finanse edilecektir.

İlgili program kapsamında;

  • Müşteri Kuruluş ve Yürütücü Kuruluş ortak başvuru yapabilecektir.
  • 1 milyon TL’ye kadar olan proje bütçesi desteklenebilecektir.
  • Azami destek süresi 24 aydır.
  • TÜBİTAK’ın karşılayacağı bütçe oranı, Müşteri Kuruluş KOBİ ise proje bütçesinin %75’i, Büyük ölçekli ise %60’ıdır. Kalan tutar Müşteri Kuruluş tarafından karşılanacaktır.


TÜBİTAK Destek Çağrısı Linki:

https://www.tubitak.gov.tr/tr/destekler/sanayi/ulusal-destek-programlari/icerik-1505-universite-sanayi-isbirligi-destek-programi

 

Etkinlik 17 Mart 2021 Çarşamba günü 14.00 - 16:00 saatleri arasındadır. Online olarak düzenlenecek, herkese açık ve ücretsiz olan bu etkinliği kaçırmayın! 

 

Etkinliği izlemek için TIKLAYINIZ...


Konuşmacılar:

Dr. Alp Eren Yurtseven, TÜBİTAK TEYDEB TEMEG Koordinatörü

680 bilim insanı,
870 sanayi işbirliği ve
282 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.