© 2016 İTÜNOVA TTO

Startuplar İçin Oyunlaştırma ve Hikayeleştirme

İTÜNOVA TTO ve Mindset Institute yeni eğitim döneminde çarpıcı eğitim içerikleriyle karşınıza çıkmaya devam ediyor! Start–up’lar için Oyunlaştırma ve Hikayeleştirme!

Yalnızca çocukların dünyasında var olduğu sanılan ancak hayatın kendisini anlatan bir gerçeklik olan oyun, günümüz pazarlama dünyası düşünüldüğünde bambaşka ufuklara yelken açmanıza sebep olabilir.

Türkiye’nin ilk oyunlaştırma kitabı yazarı Ercan Altuğ Yılmaz’ın sunumuyla, “oyun nedir?” kavramında yola çıkacağınız eğitimde; oyun tarihi, psikolojik alt yapısı, içsel ve dışsal motivasyon, oyun tasarımı – düşüncesi – teoremi, ciddi oyun, oyun tabanlı eğitim gibi kavramları öğrenirken; aynı zamanda oyunlaştırma çalışmalarınızı geliştirmenizi ve zenginleştirmenizi sağlayacak, avatar, rozetler, puanlama ve sıralamalar gibi oyunun mekanik ve dinamiklerine ait bilgileri de edinebileceksiniz.

Tüm bu temel bilgi birikimin ışığında oyunlaştırma sizlere, sadakat programları, online topluluklar, insan kaynakları ve satış pazarlama gibi B2C, B2B gamification kavramlarını aktarırken bu sayede sizleri diğer kurum ve kuruluşlardan bir adım öne çıkaracak ve hedef kitlenizin dikkatini çekmeyi başaracak fikirler ve çalışmalar gerçekleştirmenize katkı sağlayacak!

Oyun oynarcasına eğlenceli ve keyifli içeriklerle hedef kitlesine ulaşmayı, fikirlerini aktarmayı ve satış hedeflerini yakalamayı kim istemez? Öyleyse bu eğitim tam size göre!

Eğitim İçeriği

Game ( Oyun) nedir?

Oyunlaştırma –Ödüllendirme

Oyun mekanikleri ve Dinamikleri

Oyuncu tipleri

Gamification (B2C / B2B)

Gamifiation Nedir?

Oyunlaştırma ve Kullanıcı Deneyimi

Motivasyonel Tasarım ve Geleneksel Oyunlaştırma

Dijitalde Oyunlaştırma

Oyunlaştırma Modelleri

Five Planes of UX

D6

Octalysis

Hooked

Oyunlaştırmanın Geleceği

Gamification ve UI/UX

Eğitmen: Ercan Altuğ Yılmaz 

Tarih: 4 Nisan 2018 Çarşamba

Saat: 13.00-16.00

Yer: İTÜ Ayazağa Kampüsü, SC3-ARI 9 Binası Konferans Salonu (Fen  Bilimleri Enstitüsü yanındaki yeşil camlı bina)

 

Kayıt ve detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.

555 bilim insanı,
643 sanayi işbirliği ve
235 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.