© 2016 İTÜNOVA TTO

Newton Fonu Bilgi Toplantısı

İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi tarafından gerçekleştirilecek olan “Newton Fonu Bilgi Toplantısı” 20 Ocak 2017 tarihinde yapılacaktır.


Newton Fonu, İngiltere ve gelişen ekonomiye sahip ülkeler arasındaki bilimsel ve teknolojik işbirliğini desteklemek üzere hayata geçirilmiş toplam 735 milyon sterlin bütçeli ve 2021 yılına kadar devam edecek bir programdır. Program, Türkiye’nin de içinde olduğu 16 ülkede (Çin, Hindistan, Brezilya, Güney Afrika, Meksika, Kolombiya, Şili, Türkiye, Malezya, Tayland, Kenya, Vietnam, Endonezya, Filipinler, Mısır ve Kazakistan) yürütülmektedir. 

 

NEWTON-KÂTİP ÇELEBİ FONU

Newton Fonu Türkiye’de “Kâtip Çelebi – Newton Fonu” adı altında yürütülmekte, İngiltere ve Türkiye hükümetleri tarafından desteklenmektedir. Türkiye’de ana yürütücü kurum TÜBİTAK’tır. Kâtip Çelebi - Newton Fonu'nun amacı Türkiye ve İngiltere'deki bilimsel araştırma ve inovasyon sektörlerini bir araya getirerek Türkiye'deki ekonomik kalkınma ve toplumsal refah alanlarında karşılaşılan sorunlara ortak çözümler geliştirmektir. İkili programlar çerçevesinde birlikte araştırma ve inovasyon odaklı çalışmalar yürütecek iki ülke arasında güçlü, sürdürülebilir ve sistematik ilişkiler inşa edilmesi, var olan işbirliklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. İngiltere ve Türkiye hükümetleri tarafından desteklenen ve 2021 yılına kadar devam edecek olan programa yılda 8 milyon sterlin tahsis edilmektedir.

 

Etkinlik kapsamında;

  • Newton Fonu Nedir?
  • Newton-Katip Çelebi Fonu (NKCF) altındaki fırsatlar nelerdir?
  • Gelecekteki çağrılar için zaman çizelgesi nedir?

konularına değinilecektir. Newton-Katip Çelebi Fonları hakkında detaylı bilgi sahibi olabileceğiniz eğitimimize herkesi bekliyoruz.

 

Konuşmacı

İlter Haliloğlu, Newton Fund Proje Yöneticisi, İngiltere Büyükelçiliği, Ankara


Tarih : 20 Ocak 2017
Yer : UHEM Binası Konferans Salonu
Saat : 09:45-11:00

Etkinliğe Kayıt Ol
485 bilim insanı,
426 sanayi işbirliği ve
169 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.