© 2016 İTÜNOVA TTO

Newton – Katip Çelebi Fonu Bilgi Günü

Kuruluşundan bu yana çeşitli çalışma alanlarında akademisyenleri destekleyerek İTÜ'de var olan bilgi birikimin ortak projelerle sanayiye ve milli sermayeye aktarılmasına destek olan İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi, düzenlediği bilgi günleri ile İTÜ'lü akademisyenleri önemli konu başlıkları hakkında bilgilendirmeye devam ediyor.

Bu doğrultuda İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi tarafından organize edilen ve Birleşik Krallık ile fon olanaklarını tanıtmak, araştırmacılarımızın sorularını yanıtlamak ve ihtiyaç duydukları destek türlerine dair görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenecek olan Newton-Katip Çelebi Fonu Bilgi Günü 18 Mayıs 2018 tarihinde yapılacaktır.

Newton - Katip Çelebi Fonu

Newton – Katip Çelebi Fonu, Türkiye ile Birleşik Krallık (İngiltere, Galler, Iskoçya ve Kuzey İrlanda) arasındaki bilim, teknoloji ve yenilik alanlarında işbirliğinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla oluşturulan bir fon programıdır. Bu hedef doğrultusunda her iki ülkeden araştırmacıların bir araya gelerek ortak çalışmalarına, araştırmalarına vb. faaliyetlerine destek veren çağrı programları yürütülmektedir. 2014 yılından bu yana, TÜBİTAK ile birlikte 300’den fazla araştırmacıya toplamda 17 milyon Pound üzerinde destek sağlanmıştır.

Yer: SC-3 / UHeM Binası Konferans Salonu (Yüzme Havuzu Karşısı - Fen Bilimleri Enstitüsü Yanındaki Yeşil Camlı Bina)

Tarih: 18 Mayıs 2018 Cuma

Saat: 10.00-12.00

Konuşmacılar: Pınar ÇETIN: Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği Newton Fonu Yöneticisi

                        Aslı AKÇAYÖZ: Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği Newton Fonu Koordinatörü

Etkinliğe Kayıt Ol
555 bilim insanı,
643 sanayi işbirliği ve
235 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.