© 2016 İTÜNOVA TTO

İTÜ Yapay Zeka Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Altan Çakır konuşmacı olarak katılacaktır.

Bugün, geçmişte sahip olduğumuzdan daha fazla veri oluşturuyor ve topluyoruz. Tüm bu veriler, sosyal medya platformları, telefonlarımız ve bilgisayarlarımız, sağlık araçları ve giyilebilir teknoloji, bilimsel araçlar, finans kurumları, üretim sektörü, haber kanalları ve daha fazlası dahil olmak üzere farklı kaynaklardan geliyor ve inceleniyor. Bu veriler incelenerek çözümlendiği (büyük veri analitiği)  zaman işletmelere iş-geliştirme süreçlerinde (B2B, B2C) hızlı aksiyon almak, farklı bir bakış açısı kazandırmak ve  uygulamalar özelinde çok daha iyi anlama fırsatı sunmakta ve yeni fırsatlar yaratmaktadır. İşletmeler artık satış ve pazarlama stratejilerini değiştirirken aynı zamanda kendilerini dönüştürmek için topladıkları verileri gerçek zamanlı yönetebilmek, sağlıklı bir şekilde kayıt altına almak, veri-dayalı süreçleri çözümleme ve değerlendirme talebi ile dijital dönüşüm yol haritalarını belirlemekte,  müşterileri ile olan etkileşimlerini, sektörel kırınım, uygulama ve teknoloji üçgeni içerisinde dönüşüm süreçlerini hızlandırmak istemektedirler. Böylece büyük veri her şeyin merkezinde ve dijital dönüşüm için önemli bir uygulama haline gelmektedir.

Dijital dönüşüm, şirketlerin değişimi benimsemesine ve giderek dijitalleşen bir dünyada rekabetçi kalmasına yardımcı olmaktadır. Dijital dönüşümde büyük verinin değeri, bir kuruluşun iş operasyonlarının hem dijitalleştirilmesini hem de otomasyonunu sağlama çabalarında her ikisini de birleştirme yeteneğinden gelir. Bu konuşmada dijitalleştirme ve otomasyon, verimliliği artıran, yeniliği teşvik eden ve farklı sektörel kırınımlarda yeni iş modellerine destek olan büyük veri analitiği çözümleri gösterilecek ve konuşulacaktır. 


Etkinlik 15 Haziran 2021 Salı günü 17.00 – 18.00 saatleri arasındadır. Online olarak düzenlenecek, herkese açık ve ücretsiz olan bu etkinliği kaçırmayın! 

 

Etkinliği izlemek için TIKLAYINIZ...

 

680 bilim insanı,
870 sanayi işbirliği ve
282 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.