© 2016 İTÜNOVA TTO

TOSB İnovasyon Merkezi ve İTÜNOVA TTO işbirliğiyle Teknoloji Transferi Online Seminerleri- PİTSTOP Programı Devam Ediyor!


İTÜNOVA TTO Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Birimi Müdür Yardımcısı RTTP Gülşah Cevahir’in konuşmacı olarak katılacağı online seminerimize davetlisiniz.


Ar-Ge’ye başlamadan önce yapılacak patent taraması ile teknolojinin değişim ve gelişiminin yanı sıra güncel teknolojik trendler takip edilebilmektedir.


Sektörel bazlı yapılan bir patent taraması; sektördeki değişimi gözlemleme imkanı tanımakta ve odaklanılması gereken alanlar hakkında fikir vermektedir. Bu sayede potansiyeli yüksek alanlarda Ar-Ge ve yatırım yapma fırsatı doğmaktadır.


Bunun yanında Ar- Ge öncesi yapılacak bir patent taraması; tekniğin bilinen durumu haline gelen çalışmaların farkında olma imkanı sağlayacağından, halihazırda çalışılan teknolojilerle birebir çalışmalar yapmanın önüne geçerek hem bütçe hem de insan gücü kayıplarını önleyecektir.


İTÜNOVA TTO Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Birimi Müdür Yardımcısı RTTP Gülşah Cevahir’in Ar- Ge çalışması öncesi patent taramasının önemi ile patent taraması sırasında dikkat edilmesi gerekenler üzerine bir bilgilendirme yapacağı 5 Mayıs 2020 tarihli herkese açık ve ücretsiz olan 40 dakikalık bu semineri kaçırmayın!

 

Etkinliğimizi YouTube kanalımızdan da takip etmek için TIKLAYINIZ...


Etkinliğe Kayıt Ol
572 bilim insanı,
720 sanayi işbirliği ve
245 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.