© 2016 İTÜNOVA TTO

TÜBİTAK ile Malta Bilim ve Teknoloji Konseyi (Malta Council for Science and Technology-MCST) arasında 2020 yılında imzalanan İşbirliği Protokolü çerçevesinde iki ülkenin bilim insanları arasında gerçekleştirilecek olan ortak “araştırma projeleri” ile “ar-ge ve yenilik projeleri” desteklenecektir.

İlgili çağrı, sadece “su yönetimi”, “tarım sistemleri” ve “tarım-gıda değer zincirleri” alanlarına açıktır.
Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türkiye'deki bilim insanlarının, projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Malta’da çalışan araştırmacı(lar) ile "proje ortağı" olarak anlaşmaları gerekmektedir.

1 Mart 2021-17 Haziran 2021 tarihleri arasında açık kalacak ikili işbirliği çağrısına ilişkin ayrıntılı bilgilere

https://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/ikili-isbirligi-destekleri/2565/icerik-2565-malta-bilim-ve-teknoloji-konseyi-mcst-ile-ikili-isbirligi-programi

internet adresinden ulaşılabilmektedir.

Ayrıca, TÜBİTAK-MCST İkili İşbirliği Çağrısı ile Türkiye ve Malta’nın dahil olduğu PRIMA Programının çağrılarının Türk ve Maltalı araştırmacılara tanıtımlarına yönelik olarak, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL ve Maltalı yetkililerin katılımlarıyla, 9 Mart 2021 Salı günü saat 15:00’te MCST kuruluşu ile birlikte çevrimiçi ortak bilgi günü etkinliği gerçekleştirilecektir.

Etkinliğe katılım için 7 Mart 2021 saat 18:00’e kadar aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz.

Kayıt olmak için tıklayınız: https://anket.tubitak.gov.tr/index.php/238682?lang=tr

 

İTÜNOVA TTO olarak bu çağrı sürecinde sizlere proje yazımında ve ortak bulma sürecinde destek vermekten memnuniyet duyarız.

680 bilim insanı,
870 sanayi işbirliği ve
282 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.