© 2016 İTÜNOVA TTO

Sosyal Bilimler Alanında Çalışan Araştırmacılar için Newton Fund Çağrıları Açıldı!

Değerli Araştırmacılarımız,

Birleşik Krallık ile ortaklık içerisinde araştırma kapasitelerini güçlendirebilmesi ve dolaşım desteklerinden faydalanabilmesi için Newton Advanced Fellowships ve Newton Mobility Grant çağrıları açılmıştır. Çağrılar için son başvuru tarihi 14 Mart 2018'dir.


Newton Advanced Fellowships

Newton Advanced Fellowships programı ile Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortakları ile birlikte bir eğitim vasıtasıyla kendilerini geliştirmeleri, bunun yanında karşılıklı bilimsel ziyaretlerin, bilimsel araştırmanın ve bilgi ve beceri aktarımının desteklenerek, araştırma  kapasitelerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Kabul alan araştırmacılara senelik 37,000 sterline kadar destek verilecektir. Destek süresi en çok 2 sene olarak belirlenmiştir.

Dikkat Edilecek Hususlar: Başvuracak araştırmacıların doktora derecesine sahip olması ve doktora sonrası kariyerinin 15 yılı geçmemesi gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ. 

 

Newton Mobility Grants

Newton Mobility Grant programı ile Türkiye’deki araştırmacıların Birleşik Krallık’tan ortakları ile birlikte projeler geliştirebilmeleri, yeni araştırmacı ağlarına dâhil olabilmeleri ve ortak çalışmalar başlatabilmeleri hedeflenmektedir. Kabul alan araştırmacılara 10,000 sterline kadar bütçe verilecek olup, en çok 2 sene içerisinde gerçekleştirilecek seyahatler desteklenecektir. 

Dikkat Edilecek Hususlar: Başvuracak araştırmacıların doktora derecesine sahip olması gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ.

520 bilim insanı,
546 sanayi işbirliği ve
198 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.