© 2016 İTÜNOVA TTO

polynSPIRE Yaygınlaştırma Etkinliği İstanbul'da Düzenlenecek!

Enerji Kaynakları ve Tüketimi Araştırma Merkezi CIRCE’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve yaklaşık 10 Milyon € bütçeli PolynSPIRE Projesi toplam 11 ülkeden Arkema, Novamont, Repsol gibi Avrupa kimya sektörünün önemli aktörlerini içeren 22 proje ortağını Türk paydaşları ile buluşturuyor!

4 Ekim 2019 Cuma günü İstanbul Shangri-La Bosphorus Otel’de İKMİB’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek polynSPIRE Yaygınlaştırma Etkinliği’nde sizler de yer alabilirsiniz.

Plastik geri dönüşümü için inovatif teknolojiler sunmayı hedefleyen polynSPIRE 48 aylık süreçte TRL7 seviyesini kapsayan toplam 3 farklı inovasyona imza atmayı planlıyor.

  • Bunlardan ilki mikrodalgalar ve akıllı manyetik malzemeler yardımıyla plastiklerin kimyasal geri dönüşümünün gerçekleştirilmesidir.
  • Hedeflenen ikinci inovasyon mekanik olarak geri dönüşüm kalitesini arttırmak üzerine odaklanıyor.

Bu iki inovasyon poliamid, poliüretan ve poliester üretimi için fosil yakıt tüketiminin ortalama %33 oranında azaltılması hedeflenmektedir.

  • Projenin üçüncü çıktısı ise düşük kaliteli plastik atıkların çelik endüstrisinde karbon kaynağı olarak değerlendirilmesi ile elektrik ark ocaklarında fosil karbon kaynaklarının yaklaşık %80 oranında azaltılmasıdır.

Ek’te detaylı bilgileri verilen etkinliğin dili İngilizce olup, katılım ücretsizdir.

Sınırlı sayıda katılımcı kabul olacağından etkinliğe katılmak için 27 Eylül 2019 tarihine kadar kayıt linki üzerinden katılım formunu doldurmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için proje broşürünü inceleyebilirsiniz.

555 bilim insanı,
643 sanayi işbirliği ve
235 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.