© 2016 İTÜNOVA TTO

ANR-TÜBİTAK Araştırma Projeleri Çağrısı Yayınlandı!

Fransız Ulusal Araştırma Ajansı (ANR) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Konseyi (TÜBİTAK), 2018 araştırma projelerine çağrıda bulundu. Bu program, Fransız ve Türk araştırma ekipleri tarafından müşterek olarak önerilen kaliteli bilimsel projelerin yaratılmasını ve uygulanmasını kolaylaştırmayı amaçlıdır. Başvuru için son tarih 12 Mart 2018'dir.

Hedefler

ANR-Tübitak çağrısının amacı, mevcut ulusal projelerden ortaya çıkan, her ülkenin ekipleri arasında güçlü bir sinerji sergileyen yenilikçi iki uluslu projeleri finanse etmektir. Bu program, Fransız ve Türk araştırmacılarının işbirliğini başlatmalarına veya derinleşmelerine imkan tanıyor ve böylece Avrupa ve uluslararası mükemmellik ekiplerini ortaya çıkarmayı hedefliyor.

Araştırma Alanları

Türkiye ile yapılan ikili anlaşma aşağıdaki alanları kapsamaktadır :

  • Sualtı yerbilimleri
  • Sismik riskler
  • Sualtı ekosistemlerinin işleyişi
  • Beşeri ve Sosyal Bilimler
  • Bilişim ve İletişim Teknolojileri 
  • Enerji.


Önerilerin Yapılması

Fransız ve Türk ortaklar ortak bir bilimsel proje hazırlamalıdırlar. Her ülke için, araştırma ekipleri ulusal bir bilim koordinatörü belirlemelidir. Her ajansa verilen projenin kısa adı ve tam başlığı aynı olmalıdır. Proje, finansmanı sağlayan ajansların herbirine eşzamanlı sunulmalıdır.

Daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ.

520 bilim insanı,
546 sanayi işbirliği ve
198 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA TTO ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.