© 2016 İTÜNOVA TTO

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bu yıl 3. defa düzenlenecek olan üniversitelerimizde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında öğrenim gören üniversite öğrencilerine yönelik patent yarışması başlıyor.

Patentle Türkiye sloganı ile başlayacak olan yarışma, üniversitelerde patent konusunda farkındalık oluşturulması, öğrencilerin gelecekte profesyonel meslek hayatında veya akademik çalışmalarda kullanacakları teknik bilgilerle donatılması ve öğrencilerin ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine özendirilmesini amaçlamaktadır.

5 Temmuz 2021 – 15 Aralık 2021 Başvuruların Alınması Yarışma kapsamında alınan tüm başvuruların değerlendirmeleri tamamlandığında ödül töreni 2022 yılı içerisinde düzenlenecektir.

Üniversitelerde öğrenim gören ve teknik bir buluş/fikre sahip olup patent başvurusu yapacak ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yarışmaya katılım sağlayabilir.

Yarışma sürecince, üniversite öğrencilerinin Türk Patent ve Marka Kurumunun web sitesi olan www.turkpatent.gov.tr üzerinden e devlet yoluyla elektronik başvuru sistemine(EPATS) giriş yaparak ücretsiz olarak online patent başvurusu yapmaları sağlanacaktır.

 

Patentle Türkiye 3 Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi için: patentleturkiye.turkpatent.gov.tr

 

 

 

 

 

 

685 bilim insanı,
966 sanayi işbirliği ve
307 patent başvurusu
ile inovasyonun merkezindeyiz.

İTÜNOVA ile teknolojinin gelişiminden haberdar olmak için bizi takip edin.